9 marca 2022 roku rozpoczęliśmy projekt pt. ,,Jesteśmy bezpieczni w Internecie”. Realizowaliśmy go na edukacjach komputerowych, zajęciach lekcyjnych i w domu. Uczniowie poznali zasady korzystania z Internetu, oglądali filmiki poruszające tę tematykę. Dzieci z klasy drugiej i klas trzecich przetwarzały zdobyte informacje w praktyce. Pod kierunkiem nauczycieli poznawały bezpieczne strony internetowe przeznaczone dla dzieci. Wszyscy uczniowie wykonywali plakaty, pisali SMS-y i e- maile. Prace uczniów zamieszczono na wachlarzu. Podsumowanie projektu przygotowali uczniowie kl. IIIb. 25 marca jeszcze raz przypomnieli kolegom, w jaki sposób bezpiecznie serfować po Internecie, by nie wpaść w niebezpieczne sieci. Sądzę, iż nasi uczniowie zastosują poznane zasady podczas korzystania z Internetu.

Irena Dawidziuk