30 września 2021 roku uczniowie klas 1 uczestniczyli w wyjeździe do Gospodarstwa Sadowniczego w Klimczycach. Dzieci, podczas spaceru po sadzie, usłyszały wiele cennych informacji na temat sadownictwa, pracy sadownika, uprawy oraz sposobu zbioru jabłek. Dowiedziały się jakie są najpopularniejsze odmiany jabłek, a przede wszystkim dlaczego warto je jeść.

Następnie udały się do sortowni i tłoczni soków, gdzie zobaczyły, co dzieje się ze zerwanymi i zmagazynowanymi jabłkami. Nie obyło się bez degustacji ciepłego jeszcze napoju; sok jabłkowy, sok jabłkowy z malinami, sok jabłkowy z dodatkiem buraka… wszystkie cieszyły się uznaniem.

W dalszej kolejności dzieci udały się do profesjonalnie urządzonej kuchni na warsztaty kulinarne. W niedużych grupach przygotowywały dania z jabłek i dyni: zupę dyniową z zacierkami, naleśniki z jabłkami, śmietaną i sosem czekoladowym, bułeczki drożdżowe z jabłuszkiem i brązowym cukrem. Nikomu podczas pracy nie brakowało zapału ani sił. Uczestnicy, powierzone zadania wykonywali sprawnie i dokładnie. Wspólne przygotowywanie posiłku było okazją do tego, by przypomnieć dzieciom, jakie są zasady segregacji odpadów, podstawy filozofii zero waste, odpowiedniego nakrywania do stołu a także kulturalnego spożywania posiłku.

Ostatnim punktem wyjazdu było wspólne spożywanie przygotowanych dań. Dzieci ze smakiem zjadały zupę, własnoręcznie usmażone naleśniki i ciepłe jeszcze bułeczki. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych.