W dniach od 22.02. do 12.03.2021 roku dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej w Drohiczynie uczestniczyły w cyklu spotkań poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Celem pierwszych zajęć było przypomnienie czym jest Piramida zdrowego odżywiania, omówienie piętra zajmowanego przez warzywa i owoce. Przypomniano także dzieciom, czym jest Talerz zdrowia. Uczniowie mając na uwadze zasady zdrowego odżywiania, komponowali Zdrowe Śniadaniówki. Z ochotą na kartach pracy umieszczali kanapki z pieczywem pełnoziarnistym, chudą wędlinką czy żółtym serem. W ich propozycjach nie mogło zabraknąć porcji warzyw i owoców. Największą popularnością cieszyły się pomidory, papryka, ogórki, jabłka, winogrona, mandarynki, a także bakalie.

            Podczas następnych spotkań uczniowie wykonywali prace plastyczne wykorzystując różne materiały oraz posługując się różnorodnymi technikami. Tak więc rysowali na papierze ściernym, projektowali książki o warzywach i owocach, malowali farbami. Zajęcia te dały dzieciom możliwość naturalnej ekspresji i pracy twórczej.

            Dzieci wzbogacone w tak duży zasób wiedzy z radością przekuły go na praktykę. Z dumą prezentowały swoje śniadaniówki. Królowały w nich zdrowe produkty. Warzywa i owoce natomiast zajmowały honorowe miejsce.