Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Już 19 marca uczniowie klas I-III zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia każda klasa skupiła się na innym zadaniu. Pierwszaki wykonały plakaty wiosenne, którymi ozdobiły wachlarz na korytarzu. Zadaniem drugoklasistów było posprzątanie terenu dookoła szkoły. Najstarsza grupa, klasy trzecie, zajęcia rozpoczęły od przygotowania Marzanny. Ubrane w piękne kolorowe sukienki ozdobione bibułą Marzanny wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona na teranie szkolnym. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, zimę żegnamy, wiosnę witamy” pożegnały zimę. W tym dniu obowiązywały stroje w wiosennych barwach – kolor zielony. Dzieci przygotowały również opaski z kwiatami na głowę. Każda klasa powitała wiosną wesołą piosenką i wierszem. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha mas i zostanie z nami na dobre.

            Mały Samorząd Uczniowski