Matematyczne Koło Fortuny

15 marca 2018 r klasa 4a razem z nauczycielem matematyki Renatą Redo zorganizowała Matematyczne Koło Fortuny. Było to połączenie zabawy z nauką. Dwuosobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy zmagały się z pytaniami z dziedziny matematyki. Ważna była nie tylko wiedza, ale i łut szczęścia, jak szybko przekonali się uczestnicy. Na kole znajdowały się bowiem pytania za różne ilości punktów, a także bonusy w postaci dodatkowych punktów. Uczestnicy mogli też trafić na pole STOP oznaczające stratę kolejki lub pole BANKRUT. Na szczęście to ostatnie pole ominęło uczestników.

Zwycięzcą Matematycznego Koła  Fortuny okazała się drużyna z 7 b: Aleksandra Niczyporuk oraz Aleksandra Halliopa.

Drużyna ta walczyła o jedną z nagród głównych ukrytych na kole. Dziewczęta miały do odgadnięcia hasło finałowe. Zrobiły to bez problemu. Nagrodą, którą wylosowały było oceny celujące z matematyki.