• Zespół Szkół w Drohiczynie

  Oficjalna strona szkoły

 • Szkoła Podstawowa

  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drohiczynie

 • Gimnazjum

  im. Jana Pawła II w Drohiczynie

 • Przedszkole

 • 1 Dzień Wiosny
 • 2 DNI MATEMATYKI W GIMNAZJUM
 • 3 Autobus MY TINY SCHOOL w Drohiczynie!
 • 4 DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO most
 • 5 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 most
 • 6 Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
 • 7 Święto Niepodległości
 • 8 Dyskoteka Andrzejkowa
 • 9 Dzień Pluszowego Misia 2017
 • 10 "Sport to zdrowie"
 • 11 „Idźmy naprzód z nadzieją”
 • 12 "Dzień postaci z bajek"
 • Dzień Wiosny

  "Wiosna, ach to Ty..." - tymi słowami gimnazjaliści 21 marca 2018r. rozpoczynali Dzień Wiosny. Od rana uczniowie i uczennice zmagali się ze sobą w "Jajecznych poszukiwaniach" Nie było to takie proste, ponieważ musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością naszej szkoły oraz zmysłem dedukcji. Po wielu trudach odnaleźli oni ostatnią kryjówkę, w której czekały na nich zagadki i słodkie niespodzianki.
  Read More
 • DNI MATEMATYKI W GIMNAZJUM

  W dniach 14-15 marca 2018 uczniowie naszego gimnazjum mogli się spotkać z matematyką w innym wydaniu, niż na co dzień. Na lekcjach matematyki każdy uczeń uczestniczył w konkursie o tytuł Mistrza Logiki, rozwiązując wiele ciekawych zadań i zagadek matematycznych. Podczas przerw klasy rywalizowały w Turnieju Matematycznym.
  Read More
 • Autobus MY TINY SCHOOL w Drohiczynie!

  W minionym tygodniu zawitali do naszej szkoły goście z Belgii, podróżujący po Europie autobusem. Polska jest czternastym krajem, który odwiedzili w swojej podróży dookoła Europy. Swoją podróż, zaplanowaną na pięć lat, rozpoczęli w lipcu ubiegłego roku.
  Read More
 • DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO most

  19 lutego odbył się apel inaugurujący jedna z akcji Samorządu Uczniowskiego pt. KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY. W apelu wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz wychowawcy i dyrekcja szkoły. Jako pierwsi gospodarzem szkoły zostali uczniowie klasy VII A , którzy będą organizowali przez najbliższy tydzień, tj. w dniach 19.02.2018 – 23.02.2018 atrakcyjne konkursy dla całej społeczności uczniowskiej. Opiekun SU , Pani Bogumiła Cieciuch przekazała gospodarzowi klasy VII A Mateuszowi Sawickiemu pęk kluczy jako symbol uczniowskiej odpowiedzialności za szkołę na czas bycia jej gospodarzem.
  Read More
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 most

  Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej im. J.Piłsudskiego i Gimnazjum Jana Pawła II, wypoczęci i otwarci na nowe wyzwania, wrócili do szkoły.

  Read More
 • Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum

  Dnia 25.09.2017 r. odbyły się wybory opiekuna SU. Każdy z uczniów naszej szkoły oddał swój głos na wybranego przez siebie nauczyciela. W wyborach na opiekuna uczniowie mogli wybierać spośród 9 nauczycieli. Przeważającą liczbą głosów wygrała Pani Marzena Wołosińska. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a Pani życzymy samych sukcesów w powierzonym przez uczniów zadaniu.

  Read More
 • Święto Niepodległości

  13 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych Polaków od III rozbioru Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Recytowane utwory poetyckie, pieśni patriotyczne przeniosły uczniów w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Odgrywane przez uczniów scenki historyczne, uzupełnione były datami, które wskazywały poszczególne wydarzenia. Podsumowanie akademii stanowił konkurs wiedzy historycznej pod hasłem: „Nasza historia w krzyże i pomniki wpisana”.

  Read More
 • Dyskoteka Andrzejkowa

  Dyskoteka Andrzejkowa jest jedną z długo wyczekiwanych imprez w kalendarzu przeciętnego gimnazjalisty. Tak było również i teraz. Dnia 27 listopada 2017 roku w naszym gimnazjum została zorganizowana dyskoteka o tematyce andrzejkowej. Była to wspaniała okazja do wróżenia przebiegu swojej „świetlanej przyszłości”

  Read More
 • Dzień Pluszowego Misia 2017

  Dnia 28 listopada 2017r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy święto pluszowego misia. Każdy uczeń mógł przynieść swoją ulubioną maskotkę do szkoły i pochwalić się nią swoim znajomym. Na pierwszej długiej przerwie chętni uczniowie zgromadzili się na I piętrze i wysłuchali historii pluszowych zabawek, którą przedstawiła sekcja kulturalna Samorządu Uczniowskiego gimnazjum. Ciekawostki bardzo zadziwiły słuchaczy! Na przerwie obiadowej odbyło się liczenie pluszaków przyniesionych przez uczniów. Zwycięzcą tego konkursu została klasa IIIb. Gratulujemy! Tego dnia naszą szkołę odwiedziło ponad 70 pluszowych misiów, lalek, zwierzątek, czy też warzyw. Wszyscy dobrze spędzili czas w gronie swoich przyjaciół- nie tylko tych pluszowych. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w Dniu Pluszowego Misia!

  Read More
 • "Sport to zdrowie"

  W listopadzie w Gimnazjum odbył się "Sportowy tydzień". Zadaniem uczniów było pokonanie toru przeszkód, w którym musieli pokonać piłkarski tor, kręcić hula-hop, skakać na skakance, a na koniec rzucać do celu. Po podsumowaniu konkurencji zwyciężyła klasa III B, która osiągnęła najlepszy wynik klasowy. Drugie miejsce zajęła klasa II A, a trzecie Klasa II B. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkurencjach.

  Read More
 • „Idźmy naprzód z nadzieją”

  39 lat temu 16-go października 1978 roku wybrano na papieża Polaka, Karola Wojtyłę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 16 października ustanowiono Dniem Papieskim. W tym roku obchodziliśmy ten ważny dzień pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Cała Społeczność Zespołu Szkół w Drohiczynie zebrała się uroczyście z gitarami i ze śpiewem przed pomnikiem Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Przygotowaliśmy na tę okazję transparent upamiętniający ten dzień, uczniowie wykonali kotyliony w papieskich kolorach.

  Read More
 • "Dzień postaci z bajek"

  Dnia 8 listopada w naszym gimnazjum odbył się Dzień Postaci z Bajek. Jednym z celów owego dnia był powrót do czasów dzieciństwa. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i dokładnością odpowiadali na zadane im pytania dotyczące najpopularniejszych ekranizacji bajek. Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w trzech rundach, z których kolejna była trudniejsza od poprzedniej. Czas nie był ich sprzymierzeńcem w tej rywalizacji. Trzy rundy, pięćdziesiąt pytań, ośmiu zawodników i tylko trzydzieści sekund. Królewna Śnieżka, Smerfy czy chociażby słynny Scooby Doo – każda z klas wykazała się wielką znajomością tych bajek. Pod koniec quizu sędziowie podliczyli punkty zebrane przez gimnazjalistów. Quiz wygrała klasa III A

  Read More
Program powszechnej nauki pływania
„Umiem pływać”

Program Regulamin


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Służba Ojczyźnie jest słuchaniem praw 
 

 

 

 
 • Sport
 • Hot
image

Noworoczny Turniej Mini Piłki Nożnej

17 stycznia 2018 roku odbył się Noworoczny Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców z klas II, III i IV.


image

Najlepszą drużyną okazała się drużyna z klasy IV b, która zajęła I miejsce.

Read More
image

Uniquely Design your Modular ContentModule Design

Style

A series of classes to individualize title and background style.


image

Individualize your Modular Structure

Layout

Individually adjust margins and padding for modules.

Read More

Idźmy naprzód z nadzieją 16.10.2017

„Idźmy naprzód z nadzieją” to hasło XII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego – „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” .

16 października 2017 r. w Bielsku Podlaskim była uroczysta gala i rozstrzygnięcie konkursu. Wielkie gratulacje dla laureatów:

 • Zbigniew Kosiński 1 miejsce w grupie II
 • Milena Kosińska 1 miejsce w grupie III
 • Julia Gawrysiuk wyróżnienie na etapie diecezjalnym

 „Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach” (Jan Paweł II). Światło pojawia się w obrazach słońca, blasku pochodzącego od Ducha Świętego, tęczy będącej symbolem przymierza z Bogiem. Pojawia się ono na końcu drogi, którą zdąża ludzkość. Światło nadziei ukazuje się w mroku, przedostaje się przez ciemne chmury. W interpretacjach tego hasła pojawia się motyw wody z zachętą, aby wypłynąć „na głębię”. Światło nadziei towarzyszy osobom pochłoniętym w mroku zła, choroby, wojny, uzależnień, samotności i depresji.

Z prac konkursowych bije nadzieja jako przeciwwaga dla bezdusznej rzeczywistości świata.

Opracowała s. Anna

  

 

 

autor: Julia Gawrysiuk

autor: Zbigniew Kosiński

autor: Milena Kosińska