29 kwietnia klasa II b przygotowała akademię na temat  zbliżających się świąt majowych.  Na tle biało - czerwonej dekoracji w galowych i biało-czerwonych strojach zaprezentowali się bardzo uroczyście.

Występ rozpoczęto piosenką „Nasza najpiękniejsza”. Następnie uczniowie przypomnieli,  że 1 maja obchodzone jest Święto Pracy,  2 maja to dzień flagi.  Lena wyrecytowała wiersz o polskiej fladze, a wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt. „Święto flagi”.  Dalsza część akademii była poświęcona Konstytucji 3 Maja, w której  przekazano w dostępny sposób wiadomości na temat powstania konstytucji  oraz zawartych w niej praw i obowiązków.  Chłopcy bardzo ładnie zagrali rolę króla Stanisława Augusta  Poniatowskiego, marszałka i posłów sejmowych.  Powagi tej uroczystości dodała zaśpiewana pieśni   „Majowa jutrzenka”  oraz inne piosenki o Ojczyźnie.