Dnia 6. 10. 2021 r. uczniowie klas IV wraz z opiekunami - p. Marzeną Wołosińską oraz p. Natalią Żero wzięli udział w grze terenowej stworzonej w ramach projektu Młodzi Lokalni Strażnicy Natury Doliny Bugu.

O 8 rano autobusem szkolnym pojechaliśmy do Mielnika. zadanie, które mieliśmy do wykonania polegało na przejściu trzykilometrowej trasy po zespole przyrodniczo-krajobrazowym "Głogi" w Mielniku. Każdy z uczestników otrzymał folder, który trzeba było uzupełnić czytając wierszowane wskazówki na trasie oraz rozwiązując zagadki. Udało nam się dokończyć grę i dotrzeć do pamiątkowej pieczęci ukrytej w lesie.

Po ukończeniu gry udaliśmy się do Muzeum Dziejów Ziemi Mielnickiej na wystawę malarską Henryka Musiałowicza oraz wystawę etnograficzną "Za dziada pradziada". Obejrzeliśmy piękne eksponaty oraz zakupiliśmy pamiątki. na koniec każdy uczeń otrzymał w nagrodę puzzle. To był dzień pełen wrażeń. :)