23 września klasa druga wyjechała do pięknego zakątka na Podlasiu w Korycinach.  Wycieczkę zorganizowała i sfinansowała Lokalna Organizacja Turystyczna „LOT nad Bugiem”.  

Na początku zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny. Na dużym obszarze uprawianych jest tam wiele różnych gatunków roślin. Zobaczyliśmy  największą w Polsce kolekcję roślin leczniczych i aromatycznych. Mogliśmy dotknąć i  powąchać wszystkie roślinki. Spacerowaliśmy po ogromnym lesie z licznymi chatami i drewnianym kościołem. Odwiedziliśmy również oranżerię z tropikalnymi roślinami. Największym zainteresowaniem cieszyły się bananowce na których po raz pierwszy wyrosły banany.

Następnie udaliśmy się do gospodarstwa, gdzie zobaczyliśmy wiele zwierząt tj. kury, króliki, świnie, owce, kozy oraz gęsi. Dzieci mogły karmić zwierzęta, które chodziły samopas po podwórku i dopominały się przysmaków. Mieliśmy okazję sporządzić własnoręcznie mieszanki ziół, które mogliśmy zabrać na pamiątkę.  Na miejscu są też sklepiki, gdzie zaopatrzyliśmy się w ekologiczne przyprawy, herbatki, zioła.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że ZIOŁOWY ZAKĄTEK, to bardzo urokliwe miejsce. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą lekcję przyrody.

                                                                                                             Bożena Zgirun