Planeta wspólnym domem jest.

A dom to serce, przecież wiesz .

Czy wiesz że…

  • W roku 2009 , dzień 22 kwietnia został ogłoszony jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi
  • Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyły się w 2010 roku
  • Dzień ten wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle, co noc
  • Ludzie na całej Kuli Ziemskiej organizują akcje, mające na celu uświadomienie, iż Ziemia jest naszym wspólnym dobrem

Dzień Ziemi, Światowy Dzień Ziemi, Międzynarodowy Dzień Ziemi - te nazwy dobrze znają najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drohiczynie. Dzieci z klas I – III co roku aktywnie obchodzą święto naszej planety. Również w tym roku zadbały o to, aby Matka Ziemia była szczęśliwa i uśmiechnięta. Jak zwykle, wykazały się  wiedzą i pomysłowością, a przeprowadzone przez nie akcje promowały postawy proekologiczne. Uczniowie  pracowali metodą projektu,  a efekty ich działań są różnorodne i bardzo ciekawe. Poszczególne zespoły  postawiły przed sobą eko-zadania, mające na celu ochronę przyrody. Działania proekologiczne mają miejsce każdego dnia, ale te prowadzone 22 kwietnia  w szczególny sposób podkreślają , jak ważna jest współpraca wszystkich ludzi służąca dobru wspólnemu, jakim jest „zdrowa” planeta Ziemia.  Każdy z nas – małymi gestami, działaniami i postawą – może sprawić, że Ziemia będzie uśmiechała się codziennie, a nie tylko w dniu swojego święta.

Uczniowie klas I – III:

* codziennie segregują śmieci i zachęcają do tego innych

* sieją, sadzą i pielęgnują rośliny

* szyją torby wielokrotnego użytku

* projektują i wykonują ciekawe stroje

* nadają nowe życie przedmiotom i segregowanym materiałom

* wzbogacają wiedzę na temat działań proekologicznych

Projekt ,,Uczniowie kl. I-III dbają o Ziemię”

                                                                                                tekst B. Niemyńska