Czujemy wciąż, że jesteś tu
Dlatego Tobie chcemy śpiewać w takim dniu
Za każdy uśmiech Twój - kochamy Cię!
Za świętość Twą i znój - kochamy Cię!
Za wiarę Twoją w nas - kochamy Cię!
         Tymi słowami piosenki uczennica z 2b-Natalka Kadej rozpoczęła XX Dzień Papieski,  który w tym roku jest pod hasłem; „Totus Tuus – Cały twój Maryjo”. Przez 26 lat pontyfikatu papież Jan Paweł II nauczał jak iść za Maryją?

W tym roku minęło 100 lat od Jego urodzin. Gdyby papież był dalej z nami, obchodziłby w tym roku swoje setne urodziny!

         Na uroczystą akademią do Szkoły przybyli zaproszeni goście: Proboszcz Ks. Wiesław Niemyjski  i Wikary ks. Arkadiusz Szmurło, obecne były nasze panie dyrektor i wszyscy nauczyciele i wychowawcy. Uczniowie odświętnie ubrani chętnie uczestniczyli w przygotowanym programie i zechcieli przejść tę drogę z Papieżem Polakiem, aby na nowo zrozumieć, do kogo tak naprawdę wszyscy należymy?

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy….

Bo nie zastąpi ciebie nikt

Do światła otworzyłeś drzwi

Trafił duch, do naszych serc

Stał się cud - zniknął lęk

Z nadzieją nam kazałeś iść

Subito santo! Wreszcie ty!

Trafił duch, do naszych serc

Stał się cud - zniknął lęk„

                                                       s. Anna Rogulska