DZIECIĘCA  SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA

2 marca 2020r. odbyła się w naszej szkole inauguracja akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. W akcji, która powstała z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku biorą udział uczniowie klas trzecich naszej szkoły. W tym uroczystym dniu do naszej szkoły przybyli przedstawiciele:  Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach,  Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Placówki Straży Granicznej w Mielniku, Nadleśnictwa Nurzec, Zakładu Pomocy Doraźnej w Siemiatyczach oraz Burmistrz  Miasta i Gminy Drohiczyn.  Przedstawiciele ww służb oraz dyrekcja naszej szkoły w trakcie inauguracji podpisali list intencyjny.

Uczniowie biorący udział w akcji  otrzymali indeksy „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa” oraz drobne upominki.  Po inauguracji odbyły się pierwsze zajęcia o bezpieczeństwie,  które

przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach  z dzielnicowym z Posterunku Policji w Drohiczynie. Uczniowie dowiedzieli się o pracy policji i sprzęcie jaki posiadają. Chętnie przymierzali kamizelkę, ochraniacze, kask. Utrwalono też zasady poruszania się po drogach  i noszeniu elementów odblaskowych. Na zakończenie  dzieci otrzymały odblaski i wpis do indeksu jako zaliczenie pierwszych zajęć. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia przeprowadzone przez inne służby, gdyż wiedzą, że czeka ich wiele atrakcji oraz poznanie zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

                                                                                                Wychowawcy klas trzecich