Mleko pij, zdrowo żyj!

20 lutego 2020 r. klasa I A zaprezentowała  część artystyczną, której celem było pokazanie wartości mleka i produktów mlecznych oraz zachęcenie do zdrowego odżywiania się. Uczniowie „zaprosili” zebranych na prywatkę, gdzie królowały dania przygotowane z produktów mlecznych. Pierwszoklasiści wskazali  rolę witamin i składników mineralnych zawartych w mleku. Zareklamowali  produkty mleczne  ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Najmłodsi  przeczytali ważne informacje o mleku, wyrecytowali wiersze i powiedzenia na temat tego produktu, zaśpiewali o korzyściach płynących ze spożywania mleka  oraz przeczytali z podziałem na role utwór J. Brzechwy „Mleko”. Dzieci zmobilizowały  zebranych do aktywnego słuchania, przygotowując konkursy i pytania dotyczące prezentowanej tematyki. Spotkanie pod hasłem: Mleko pij, zdrowo żyj, przygotowane przez klasę IA,  to  kolejna w tym roku szkolnym okazja do  przypomnienia, jak ważne jest zdrowe odżywianie się i obecność produktów mlecznych w naszym jadłospisie.

                                                                                                                     Tekst: B. Niemyńska

Fot.: A. Bieleniewicz