Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

21 października 2019r, o godzinie 7.00 uczniowie klas drugich i trzecich zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Dziesięć minut później wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wyruszyli w długą do stolicy naszego kraju.

Do Warszawy dotarliśmy około godziny 10.00. Po wyjściu z autobusu wszyscy ,,szybkim krokiem” ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik – niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Punktem kulminacyjnym był pobyt w planetarium, gdzie uczniowie zabrani zostali w wirtualną podróż po planetach Układu Słonecznego oraz obejrzeli film 3D „Jesteśmy kosmitami”.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć, uczniowie zakupili pamiątki. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

                                                                                                                      Bożena Zgierun