Poznajemy Warmię i Mazury

            W dniach 29 – 31. 05  2019 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce.

            Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Mieliśmy też okazję skorzystać z oferty Term Warmińskich. Uczniowie szczególnie upodobali sobie zjeżdżalnię oraz całoroczną „rzekę”, w której temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza.

            Drugiego dnia zwiedziliśmy Frombork – miasto Mikołaja Kopernika. Obejrzeliśmy seans w planetarium, zwiedziliśmy Wzgórze Katedralne, Katedrę oraz odbyliśmy rejs po Zalewie Wiślanym.

            Ostatniego dnia wysłuchaliśmy koncertu organowego w Świętej Lipce. Podziwialiśmy barokowe organy z ruchomymi figurkami, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Po koncercie przejechaliśmy do Mazurolandii – Mazurskiego Parku Atrakcji. Zwiedziliśmy park miniatur zabytków Warmii i Mazur oraz oglądaliśmy eksponaty Mazurskiego Muzeum Militariów (broń, pojazdy militarne, mundury wojskowe). Niektórzy z nas odbyli krótkie szkolenie na strzelnicy wojskowej.

            Na koniec dnia pełnego atrakcji przejechaliśmy do I strefy Wilczego Szańca pojazdem militarnym. Zwiedziliśmy bunkry z czasów wojny, o których bardzo ciekawie opowiadał nam przewodnik.

            Wróciliśmy do Drohiczyna pełni wrażeń, żałując, że wycieczka tak szybko dobiegła końca.

 Natalia Żero