ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia klasa II b przygotowała akademię na temat  zbliżających się świąt majowych.  Na tle pięknej dekoracji w galowych i biało-czerwonych strojach zaprezentowali się bardzo dobrze.

Występ rozpoczęto piosenką „Nasza najpiękniejsza” w wykonaniu Amelii i Konrada. Następnie Paweł przypomniał,  że 1 maja obchodzone jest Święto Pracy.  2 maja to dzień flagi.  Oliwier wyrecytował wiersz o polskiej fladze a wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt. „Święto flagi”.  Dalsza część akademii była poświęcona Konstytucji 3 Maja, w której  przekazano w dostępny sposób wiadomości na temat powstania konstytucji  oraz zawartych w niej praw i obowiązków.  Chłopcy bardzo ładnie zagrali rolę króla Stanisława Augusta  Poniatowskiego, marszałka i posłów sejmowych.  Powagi dla tej uroczystości dodały zaśpiewane pieśni  takie jak „Rota”, „Majowa jutrzenka”  i inne piosenki o Ojczyźnie.

Występ klasy II zachwycił nie tylko uczniów kl. I-III, ale również obecnych rodziców i nauczycieli.

                                                                                                                              Tekst Bożena Zgierun

                                                                                                                              Foto. Agata Bieleniewicz