Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Uczniowie przyszli do szkoły w ubrani w różne odcienie  zieleni. Rozpoczęliśmy apelem szkolnym, podczas którego rozwiązywaliśmy zagadki o wiośnie, śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej. Uczniowie klasy II b zaprezentowali ciekawostki na temat zdrowego odżywiania się. Następnie podsumowaliśmy konkurs na zdrowe drugie śniadanie. Wyróżniono osoby, które przynosiły do szkoły najzdrowsze drugie śniadania. Organizator konkursu pani Anna Jabłońska wręczyła dyplomy dla klas za zaangażowanie w akcję zdrowego odżywiania. Wszystkie dzieci otrzymały również pyszne owocowe serki z Mlekovity.

Po apelu wyruszyliśmy na wiosenny pochód  nad rzekę Bug, aby ostatecznie rozprawić się z Panią Zimą - Marzanną. Wrzuciliśmy ją do wody przy głośnych okrzykach:             

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno.                                                                             

Do wody cię wrzucamy, bo zimę żegnamy.

Nad bezpieczeństwem dzieci nad wodą czuwał pan policjant. Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda dopasowała się do naszego radosnego nastroju. 

                                                                                                                              Opiekun MSU

                                                                                                          Zdjęcia Agata Bieleniewicz