Ślubowanie klasy pierwszej

20 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - na korytarzu szkolnym rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Dzieci  klasy I w galowych strojach i w granatowych biretach na głowach zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie,  muzyczne i taneczne. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W tym roku rodzice nie mogli uczestniczyć w uroczystości razem z dziećmi z powodu pandemii,  ale zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne