O, ile książek ktoś tu postawił…,

Czytam, bo lubię – to motyw przewodni spotkania przygotowanego przez uczniów klasy III A, poświęconego czytelnictwu. Trzecioklasiści wprowadzili zebranych w tematykę czytając, recytując oraz śpiewając teksty o książkach i zasadach korzystania z księgozbioru. Głównym punktem tej lekcji było głośne, wspólne czytanie lektury Agnieszki Frączek Rany Julek! Wybrane fragmenty utworu ukazywały perypetie młodego Juliana Tuwima i jego przygodę z pisaniem. Uczniowie kl. III A zaprosili też przedstawicieli poszczególnych klas o włączenie się w czytanie, proponując im zaprezentowanie wybranych wierszy Juliana Tuwima. Zebrani usłyszeli piękną interpretację takich tekstów, jak: Bambo, Abecadło, Spóźniony słowik, Okulary, Kotek. Głównym celem spotkania było rozwijanie aktywności czytelniczej najmłodszych poprzez wspólne czytanie  wartościowej literatury dziecięcej.

Tekst: B. Niemyńska

Foto: A. Jabłońska