„Działajmy razem” pod takim hasłem 11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Na specjalnym spotkaniu gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach a także dzielnicowego z Drohiczyna.

Profilaktycy z siemiatyckiej komendy przeprowadzili spotkanie w formie warsztatów z zakresu bezpieczeństwa w Sieci. Podczas zajęć poruszone zostały kwestie związane z cyberprzemocą, uzależnieniami w sieci oraz odpowiedzialnością za niewłaściwą działalność w Internecie. W trakcie spotkania z uczniami zwrócono uwagę, na to że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Uczniowie wykazywali się wiedzą dotycząca bezpiecznego poruszania się w Internecie, jakie są cienie i blaski Internetu.

Na koniec spotkania rozstrzygnięto szkolny konkurs informatyczny „Bożonarodzeniowa  e-kartka”. Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Julia Gawrysiuk klasa 4 i Magdalena Tonkiel klasa 5b

2 miejsce – Krzysztof Błyszuk klasa 5a

3 miejsce – Małgorzata Motylewicz klasa 4