Świąteczne kolędowanie – konkurs kolęd

W dniu 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd dla klas I-III. Organizatorem konkursu był  Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięły udział dzieci, które wygrały w etapach klasowych.  Każda klasa mogła zgłosić dwie kolędy. Łącznie do finału przystąpiło 29 uczniów. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach : występy solowe i  występy grupowe.  Poziom konkursu był bardzo wysoki.  Występy oceniała komisja  składała się z przedstawicieli poszczególnych klas pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego.  W efekcie przeprowadzonego konkursu przyznano nagrody główne i wyróżnienia. W występach indywidualnych I miejsce zajęła Aleksandra Arciszewska z kl. IIIb, II miejsce – Amelia Nielipińska z kl.  II b, III miejsce Barbara Jankowska kl. II a.  W kolędowaniu zespołowym I miejsce zdobyła grupa z kl. III a, II miejsce – grupa z klasy III b, III miejsce – grupa z klasy I a i I b.

Na koniec dnia w każdej klasie obyły się wigilie przygotowane z pomocą rodziców.