Andrzejkowa kawiarenka - czyli nasza mała przedsiębiorczość

 26 listopada 2018 r  podczas zabawy andrzejkowej działała kawiarenka zorganizowana przez uczniów uczestniczących w zajęciach projektowych z przedsiębiorczości ze szkoły podstawowej i liceum pod czujnym okiem p. Hanny Nielipińskiej. Uczniowie sami zatroszczyli się o poczęstunek i sami przygotowali wszystkie słodkości. W miłej andrzejkowej atmosferze można było za niewielkie pieniądze zjeść pyszne domowe ciacha i wypić gorącą kawę, herbatę oraz czekoladę. Dzięki świetnej pracy kelnerów oraz baristów i kuchni, kawiarenka działała bardzo prężnie. Każdy klient opuszczał ją z uśmiechem na twarzy. Wśród gości nie zabrakło nauczycieli i rodziców

Dochód z akcji 225,15 zł  zostanie przekazany na cele charytatywne.

Za przygotowanie i pracę w kawiarence serdecznie dziękujemy uczniom:

  • Gabrysi Leoniuk, Karolinie Ziółkowskiej i Darii Niczyporuk z klasy 6,
  • Julce Kosowskiej, Agacie Prokopiuk i Dominice Sierociuk z klasy II LO;
  • Julce Gontarz, Marcie Niemyjskiej i Marcie Kazimierczuk z klasy III LO.


Wspólne planowanie i realizacja przydzielonych zadań wymagały od uczniów aktywności i współpracy. Umiejętność pracy zespołowej jest kluczem do sukcesu, świetną podstawą do przygotowania uczniów do nauki szkolnej i życia w społeczeństwie. W większości zawodów działamy zespołowo, a współpracy zaczynamy uczyć się już w szkole... Dlatego przy każdych nadarzających się okolicznościach szkolnych wdrażamy uczniów do takiej formy pracy poprzez naukę, zabawę oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Tekst Hanna Nielipińska

Zdjęcia Marzena Wołosińska