Wróżby andrzejkowe

30 listopada uczniowie klas I-III przenieśli się w świat magii i czarów. Nauczycielka wyjaśniła czemu służą i na czym polegają andrzejkowe wróżby. „Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Była przekazywana z pokolenia na pokolenie.  Aby wróżby i przepowiednie się spełniły wszyscy  wspólnie powtórzyli słowa:
Czary mary, czary mary 
niech się spełnią dobre czary  
a te złe niech z daleka omijają mnie

Po tych słowach uczniowie udali się do wybranych stolików z wróżbami, które przygotowali członkowie Małego  Samorządu Uczniowskiego. Były to: wróżby z kolorów, czarodziejski kubeczek, kim będę, gwiezdne koło, magiczny owoc, wróżba z talerzyka, magiczna moneta.  Największym zainteresowaniem cieszyły się ciasteczka z wróżbą.  Osoby wróżące przebrały się za cyganki, wróżki i wróżbitów. Przygotowanych wróżb było dużo, więc wszystkie dzieci jak i wychowawcy aktywnie uczestniczyły w zabawie.  Bardzo dziękujemy mamie Kamili Kondraciuk, Magdaleny Kosińskiej i Darii Charyton, za upieczenie pysznych ciasteczek z wróżbą.


                                    Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego- Bożena Zgierun

Zdjęcia –Agata Bieleniewicz