Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”, pod takim hasłem 26 listopada uczniowie klas I-III obchodzili  Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie, opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie na korytarzu gdzie dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia.

W czasie spotkania   atrakcją było wykonanie przez uczniów kl.1-III tematycznych piosenek. Ze zdziwieniem stwierdzamy, że repertuar misiowych piosenek okazał się bardzo bogaty. Dzieci zaprezentowały piosenki: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Misie szare”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, Co u Słodziaków”, „Misio Mniam Mniam”. Nauczyciel prowadzący uroczystość zaprezentował różne książki opisujące przygody  misiów. Następnie uczeń klasy II b , Antek Ruszkowski, przeczytał opowiadanie pt. „Stary zielony miś”.

Dużo emocji dostarczyły dzieciom „misiowe konkurencje”: rzut misiem do celu, podawanie misia w parach, bieg z misiem.

Dwa  tygodnie wcześniej, jako wstęp do obchodów, ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel  miś". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wykonano mnóstwo prac, z których komisja pod przewodnictwem nauczycielki Bożeny Zgierun, wybrała najładniejsze. W tym konkursie dzieci wykazały swój niezwykły talent plastyczny, prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i oryginalne. Oto nazwiska laureatów konkursu: I msc. Lena Kalinowska  i Basia Jankowska,  II msc. Magda Ustyjańczuk i Patryk Wrzosek, III msc. Wiktor Robak, Ola Raczyniak. Wyróżnienia otrzymali: Magda Tonkiel i Natalia Walczuk.

Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody przydatne do zajęć plastycznych.

                                                                                                                Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego- Bożena Zgierun

Zdjęcia –Agata Bieleniewicz