Poranek patriotyczny – podsumowanie

5 listopada 2018 roku uczniowie klas 0 – III wzięli udział w cotygodniowym spotkaniu z cyklu „Poranek patriotyczny”. Dzieci recytowały wiersze opisujące polskie symbole narodowe. Angelika Kryńska i Daria Charyton przedstawiły hymn narodowy wierszem „Mazurek Dąbrowskiego”, natomiast Amelia Nielipińska i Antek Ruszkowski zaprezentowali godło posługując się utworem „Orzeł Biały”. Aleksandra Raczyniak i Maciej Żabiński recytowali wiersz „Polska Flaga”, a Marta Tonkiel, Hubert Pogorzelski i Marysia Świrska zaprezentowali wiersz pt.: „W wolnej Polsce”. Zebrani pięknie odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu, jak również pieśń „Pierwsza Brygada” i piosenkę „Każde polskie dziecko wie”. W ten sposób okazali szacunek i miłość do kraju ojczystego. Z pewnością spotkania poświęcone Polsce, przybliżające jej losy, zachęcające do dumy, wywarły w sercach uczniów trwały ślad.

                                                                                  tekst: Anna Jabłońska

                                                                                  foto: Agata Bieleniewicz