Poranek patriotyczny - spotkanie szóste

29 października 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły już po raz szósty uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Poranek patriotyczny”. Dzieci z klasy 2a przeczytały teksty opisujące okres I wojny światowej. Recytowały wiersze Anny Paszkiewicz: „Józef Piłsudski”, „Niepodległość”, „11 listopada”. Zebrani dowiedzieli się, że to właśnie koniec wojny stał się początkiem istnienia naszej Ojczyzny po 123 latach zaborów. Występujący podkreślili także rolę, jaką odegrał na początku XX wieku patron naszej szkoły – Józef Piłsudski. Nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych, dzieci z zapałem odśpiewały „Pierwszą Brygadę” oraz piosenkę „Każde polskie dziecko wie”.

 

                                                                                              tekst: Anna Jabłońska

                                                                                              foto: Irena Dawidziuk