DZIEŃ JABŁKA

5 października w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowały „Dzień Jabłka”. W tym dniu dzieci przyszły ubrane  w kolorach jabłkowych i każde dziecko przyniosło jabłko. Wszyscy spotkali się na korytarzu przy wystawie prac plastycznych, które dzieci wykonały w ostatnich dniach poprzedzających święto - jabłko różnymi technikami. Dzieci wysłuchały tekstu o jabłkach: o tym, że jabłko pojawiło się w Biblii, greckich mitach, bajkach…., o tym, że jabłko to symbol zdrowia i jest wiele powodów, aby je spożywać. Wysłuchały też rymowanek typu „Słodkie jabłuszka zamiast pączuszka”, „Jabłka pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek” itp. Wysłuchały również wiersza L. Krzemienieckiej „Jabłka”, który powtórzyły za nauczycielem. Następnie  wyliczały jakie potrawy możemy robić z jabłek i prezentowały swoje jabłka. Zachęcone do spożywania wróciły do klas gdzie po umyciu nastąpiło wspólne spożywanie  jabłek, bo zgodnie z rymowanką „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

 Jedzmy jabłka!!!

Tekst: I. Zieniewska