„Poranek patriotyczny” 24. 09. 2018

24 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie uczniów klasy 0 oraz klas I – III pod tytułem „Poranek patriotyczny”.  Podczas uroczystości uczniowie klasy 3b zaprezentowali krótkie utwory literackie opisujące wydarzenia sprzed prawie dwóch i pół wieku: „I rozbiór Polski” i „III rozbiór Polski” Katarzyny Kieś – Kokosińskiej oraz wiersze „Trzy czarne orły” i „W obronie polskiej mowy” autorstwa Anny Paszkiewicz. Na zakończenie uczniowie przypomnieli sobie tekst i melodię Hymnu narodowego. W ten sposób poznali okoliczności utraty niepodległości przez Polskę. Na następnych spotkaniach uczniowie będą mieli okazję poznać dalsze, trudne losy naszej Ojczyzny.

                                                                       Zdjęcia: Irena Dawidziuk

Tekst: Anna Jabłońska