DZIEŃ SPORTU

6 czerwca 2018r. był dla uczniów klas I-III dniem bez książek i zeszytów. W tym dniu z okazji minionego Dnia Dziecka zorganizowano Dzień Sportu. Już o 8.00 wszyscy uczniowie spotkali się na hali gdzie pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" odbyły się zabawy sportowe i tory przeszkód. Na następnej godzinie wszyscy wyruszyli na boisko, aby pobawić się z chustą animacyjną i uczestniczyć we współzawodnictwie drużyn. I znowu powrót na halę gdzie uczniowie wzięli udział w sztafecie. Chociaż nie było tu rywalizacji dzieci świetnie się bawiły i starały się szybko biegać. Po przerwie na zupy wszyscy spotkali się na korytarzu drugiego piętra na apelu "Ratujemy i pomagamy ratować". Każda klasa przygotowała krótką scenkę związaną z ratownictwem medycznym. Klasa Iaprzedstawiła  scenkę na temat  udzielania  pomocy w przypadku krwotoku z nosa, klasa Ib-pomoc osobie nieprzytomnej oraz sposób wykonywania sztucznego oddychania,  klasa IIa- zwichnięcia i złamania,  klasa IIb - zasłabnięcia i omdlenia,  klasa III- oparzenia i skaleczenia.  Po obejrzeniu scenek odbył się turniej wiedzy na temat ratownictwa. Dzieci, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi otrzymały naklejkę. Było to świetne podsumowanie przed zbliżającymi się wakacjami. Turniej potwierdził, że dzieci znają podstawowe zasady z udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie tego wesołego dnia każda klasa przedstawiła swoje kandydatury do konkursu "Koleżanka, kolega roku".  Wytypowani uczniowie z poszczególnych  klas  przedstawili się  mówiąc kilka słów o sobie. Po prezentacji odbyło się głosowanie. Każdy uczeń głosował na wybraną koleżankę i wybranego kolegę. Wyniki konkursu poznamy 21 czerwca.